Hermed tidsplanen til DM i Rock'n roll, cheer, boogie, show, disco og hip-hop der afholdes på lørdag i Stoholm Kultur- og Fritidscenter.

Vi glæder os til at se jer alle og specielt til at se jeres show til aftenprogrammet.

Tidsplanen kan downloades her: Download tidsplan

Med venlig hilsen
Turneringsudvalget

13:00 1 *** VELKOMST ***

13:10 3 *** INDLEDENDE OMGANGE ***

13:10 5 Disco Solo - Minibørn Præsentation1 2 0 Panel 1 D

13:11 6 Disco Solo - Børn I Præsentation1 2 0 Panel 1 D

13:12 7 Disco Solo - Børn II Præsentation2 12 0 Panel 1 D

13:14 8 Disco Solo - Junior I Præsentation1 7 0 Panel 1 D

13:15 9 Disco Solo - Junior II Præsentation1 2 0 Panel 1 D

13:16 10 Disco Solo - Ynglinge Præsentation1 2 0 Panel 1 D

13:17 11 Disco Solo - Minibørn Indledende U/B Panel 1 D

13:19 12 Disco Solo - Børn I Indledende U/B Panel 1 D

13:21 13 Disco Solo - Børn II Semifinale 1-53 12 6 Panel 1 D

13:27 14 Disco Solo - Junior I Indledende U/B Panel 1 D

13:29 15 Disco Solo - Junior II Indledende U/B Panel 1 D

13:31 16 Disco Solo - Ynglinge Indledende U/B Panel 1 D

13:32 18 Disco Duo - Junior II Præsentation1 1 0 Panel 1 D

13:33 19 Disco Duo - Junior II Indledende U/B Panel 1 D

13:35 21 Slow Boogie Junior/Voksne Præsentation1 3 0 Panel 6 S

13:36 22 Slow Boogie Junior/Voksne Indledende U/B Panel 6 S

13:38 24 Rock'n Roll Sport - Børn Præsentation2 11 0 Panel 7 R

13:39 25 Rock'n Roll Sport - Junior Præsentation1 2 0 Panel 7 R

13:40 26 Rock'n Roll Sport - Voksne Præsentation1 2 0 Panel 7 R

13:41 27 Rock'n Roll Sport - Børn Semifinale 1-53 11 6 Panel 7 RR

13:47 28 Rock'n Roll Sport - Junior Indledende U/B Panel 7 R

13:49 29 Rock'n Roll Sport - Voksne Basic

13:51 31 Cheerleading - Under 12 Indledende U/B Panel 4 C

13:54 33 Hold DM Rock'n Roll Indledende U/B Panel 8 PPPP

14:02 35 Showdance - 12 - 17 Indledende U/B Panel 3 S

14:10 36 Showdance - Over 17 Indledende U/B Panel 3 S

14:13 38 Hip Hop Hold - 8 - 12 Indledende U/B Panel 5 H

14:21 39 Hip Hop Hold - 12 - 17 Indledende U/B Panel 5 H

14:34 40 Hip Hop Hold - Over 17 Indledende U/B Panel 5 H

14:44 42 Hold DM Rock'n Roll Indledende U/B Panel 8 PPPP

14:52 44 Hip Hop Solo - Minibørn Præsentation1 3 0 Panel 2 H

14:53 45 Hip Hop Solo - Børn I Præsentation2 9 0 Panel 2 H

14:54 46 Hip Hop Solo - Børn II Præsentation2 13 0 Panel 2 H

14:56 47 Hip Hop Solo - Junior I Præsentation2 9 0 Panel 2 H

14:58 48 Hip Hop Solo - Junior II Præsentation1 2 0 Panel 2 H

14:59 49 Hip Hop Solo - Ynglinge Præsentation1 3 0

15:00 50 Hip Hop Solo - Minibørn Indledende U/B Panel 2 H

15:02 51 Hip Hop Solo - Børn I Semifinale 1-52 9 6 Panel 2 H

15:06 52 Hip Hop Solo - Børn II Semifinale 1-53 13 7 Panel 2 H

15:12 53 Hip Hop Solo - Junior I Semifinale 1-52 9 6 Panel 2 H

15:16 54 Hip Hop Solo - Junior II Indledende U/B Panel 2 H

15:18 55 Hip Hop Solo - Ynglinge Indledende U/B Panel 2 H

15:20 57 Hip Hop Duo - Børn II Præsentation1 4 0 Panel 2 H

15:21 58 Hip Hop Duo - Junior I Præsentation1 2 0 Panel 2 H

15:22 59 Hip Hop Duo - Junior II Præsentation1 3 0 Panel 2 H

15:23 60 Hip Hop Duo - Ynglinge Præsentation1 1 0 Panel 2 H

15:24 61 Hip Hop Duo - Børn II Indledende U/B Panel 2 H

15:26 62 Hip Hop Duo - Junior I Indledende U/B Panel 2 H

15:28 63 Hip Hop Duo - Junior II Indledende U/B Panel 2 H

15:30 64 Hip Hop Duo - Ynglinge Indledende U/B Panel 2 H

15:32 66 Rock formation Indledende U/B Panel 9 R

15:50 68 Fast Boogie Junior/Voksne Præsentation1 3 0 Panel 6 F

15:51 69 Fast Boogie Junior/Voksne Indledende U/B Panel 6 F

15:53 71 Rock'n Roll Sport - Børn

15:59 72 Rock'n Roll Sport - Junior Indledende U/B Panel 7 R

16:01 73 Rock'n Roll Sport - Voksne Akro

17:30 75 *** FINALER ***

17:30 77 *** VELKOMST ***

17:50 79 Disco Solo - Minibørn Finale Panel 1 D

17:52 80 Disco Solo - Børn I Finale Panel 1 D

17:54 81 Disco Solo - Børn II Finale Panel 1 D

17:56 82 Disco Solo - Junior I Finale Panel 1 D

17:58 83 Disco Solo - Junior II Finale Panel 1 D

18:00 84 Disco Solo - Ynglinge Finale Panel 1 D

18:02 86 Disco Duo - Junior II Finale Panel 1 D

18:04 88 Slow Boogie Junior/Voksne Finale Panel 6 S

18:10 90 Cheerleading - Under 12 Finale Panel 4 C

18:13 92 Showdance - 12 - 17 Finale Panel 3 S

18:21 93 Showdance - Over 17 Finale Panel 3 S

18:24 95 Hip Hop Hold - 8 - 12 Finale Panel 5 H

18:32 96 Hip Hop Hold - 12 - 17 Finale Panel 5 H

18:45 97 Hip Hop Hold - Over 17 Finale Panel 5 H

18:55 99 Hold DM Rock'n Roll Finale Panel 8 PPPP

19:03 101 Hip Hop Solo - Minibørn Finale Panel 2 H

19:05 102 Hip Hop Solo - Børn I Finale Panel 2 H

19:07 103 Hip Hop Solo - Børn II Finale Panel 2 H

19:09 104 Hip Hop Solo - Junior I Finale Panel 2 H

19:11 105 Hip Hop Solo - Junior II Finale Panel 2 H

19:13 106 Hip Hop Solo - Ynglinge Finale Panel 2 H

19:15 108 Rock'n Roll Sport - Voksne Basic

19:17 110 Hip Hop Duo - Børn II Finale Panel 2 H

19:19 111 Hip Hop Duo - Junior I Finale Panel 2 H

19:21 112 Hip Hop Duo - Junior II Finale Panel 2 H

19:23 113 Hip Hop Duo - Ynglinge Finale Panel 2 H

19:25 115 Rock formation Finale Panel 9 R

19:43 117 Fast Boogie Junior/Voksne Finale Panel 6 F

19:47 119 Rock'n Roll Sport - Børn Finale Panel 7 R

19:49 120 Rock'n Roll Sport - Junior Finale Panel 7 R

19:53 121 Rock'n Roll Sport - Voksne Direct Finale 2 Panel 7 R

19:57 123 *** PRÆMIER ***

21:00 125 *** SLUT ***